::.ساز و آواز.::
"خبرهای روز دنیای موسیقی"
به سایت ما خوش آمدید @MUSICPERSIA

ترانه‌سرای قدیمی کشور بعد از سالها سکوت، سرانجام از پشت پرده ممنوع‌الکار شدن‌اش گفت:

 سالهای زیادی از ظهور پدیده ای به نام «مریم حیدرزاده» می گذرد. پدیده ای که در اواخر دهه هفتاد شمسی به یک باره آثار و صدایش به انتخاب اول خیلی از جوان ها تبدیل شد و کتاب های شعر و آلبوم های دکلمه اش با فروش هایی بالا توانست گوی رقابت را در بازار پر فروغ آن سالها برباید و تبدیل به پدید ه ای نو ظهور شود.
انتشار آلبوم «مثل هیچکس» با حضور و صدای «خشایار اعتمادی» و دکلمه های «مریم حیدرزاده» جرقه ای بود که موسیقی پاپ بعد از انقلاب را از خواب چندین ساله بیدار کرد و فروش بالای آن کاست باعث شد که به مرور شاهد رواج پاپ در جامعه آن روزها باشیم. مریم حیدرزاده به یک باره توانست شهرتی همه گیر پیدا کند اما به یک باره و بعد از چند همکاری با خواننده های آن ور آبی، سالهای زیادی شاهد دوری وی از بازار موسیقی داخلی بودیم. اوضاع وخیم تر شد و این هنرمند سر از شبکه های ماهواره ای در آورد و به عنوان داور در برنامه های استعداد یابی ماهواره ای آفتابی شد.

ممانعت از فعالیت در مارکت داخلی باعث شده بود که او دیگر قید همه چیز را بزند و «مریم حیدرزاده» بیش از هشت سال گُم شد. خودش با یک لبخند تلخ درباره این «هشت سال» حرف می زند و بعد با ارامش می گوید که در دولت جدید مشکلاتش در حال حل شدن است و اتفاقات خوبی هم در همین روزهای گذشته رخ داده است.

با او از هر دری سخن گفتیم. از آن هشت سال کابوس وار تا شایعات و حرف و حدیث هایی که همیشه پشت سرش بوده.
 
 • * برای ابتدای صحبت هایمان اگر قرار باشد چند جمله درباره بازار ترانه و موسیقی ایران در سالهای گذشته حرف بزنید بزرگترین انتقادتان چیست؟
نوسان همیشه در تمامی رشته های هنری وجود دارد و خیلی کلی است. اگر در سه چهار جمله بخواهیم این همه سال را نقد یا تحسین کنیم یا زیر سوال ببریم، خیلی غیر منصفانه است. کارهای خوب و بد شنیده شد اما سیری که طی شد و الان طی می شود متاسفانه صعودی نیست. به دلیل اینکه کارهایی که با مجوز هم صادرمی شود کارهایی هستند که از لحاظ فنی ایرادات زیادی دارند و آن ایرادها دیده نمی شود. دیده نمی شود یا نمی خواهد که دیده شود و من نمی دانم که کدام است. ولی کلماتی که وارد محاوره مردم و دیالوگ عامه شده است رو به افول و نگران کننده شده است.
 
 • *شما در ابتدای شروع به کارتان، در قالب آلبوم «مثل هیچکس» با «خشایار اعتمادی» همکاری موفقی داشتید. ولی هیچگاه در مورد این صحبت نکردید که چرا همکاری شما با ایشان ادامه پیدا نکرد.
دلیل خاصی نداشت و به خاطر ندارم که این سوال پرسیده شده باشد. من یک همکاری دیگر هم با آقای اعتمادی داشتم و در یکی از آلبوم های ایشان چند خط نثر برای یکی از کارها دکلمه کردم. واقعا شرایط ادامه این روند فراهم نشد. دو آلبوم دیگر داشتم که یکی دکلمه و بدون خواننده بود. دیگری هم در آلبوم آقای «مجتبی کبیری» دکلمه خیلی کوتاه داشتم و بیشتر مانور ترانه های من بود. در برنامه های مختلف همیشه آقای اعتمادی را می بینم و با خوبی و خوشی از هم یاد کرده ایم و خاطره خوب همچنان جاری است.
 
 • *شما در آن سالهای اوج کاری تان دو کتاب با عنوان «نامه هایی که پاره کردم» و «نامه هایی که پاره کردی» را منتشر کردید که سر و صدای زیادی در رسانه ها ایجاد کرد. واقعا این کتاب ها و نامه های عاشقانه برای چه کسی نوشته شده بود؟
نامه ها را برای کسی که دوستش دارید می نویسید. کاملا نامه های واقعی بودند که اصلا عنصر تخیل در آنها دخیل نبود. یک کتابی هم در حال حاضر دارم که سالها از آماده شدن آن می گذرد ولی متاسفانه در دولت گذشته همکاری که می بایست از سوی وزارت ارشاد انجام نشد. خوشبختانه اکنون با رایزنی هایی که صورت گرفته است مراحل پایانی را طی می کند. مدتها است که کار نوشتن را به پایان رسانده ام و ناشر محترم هم امور چاپ را انجام داده اند ولی در حال طی مراحل اداری لازم برای اخذ مجوز است. این کتاب فکر می کنم بیش از پانصد صفحه شود و شامل نامه های عاشقانه و حاصل سالهای سکوت من است.
 
 • *می رسیم به دو آلبوم موسیقی «به خاطر تولدت» و «یا تو یا هیچکس» که اولین و دومین کار مستقل دکلمه شما در همکاری با «فریبرز لاچینی» و «آرتین شاهوران» بود. بعد از این دو کار بود که موج مریم حیدرزاده همه گیر شد. انتشار این کارها باعث شد که موج عجیبی ایجاد شود ولی بعد از این کارها مریم حیدرزاده به یکباره ناپدید شد! هیچ کاری از شما منتشر نشد و یک سری برنامه های خارج از کشور بود و فکر می کنم بیش ازشش سال است که هیچ فعالیت رسمی نداشتید. می توانم درخواست کنم که واضح در این زمینه صحبت کنید؟
واضح داستان این است که در همین هشت سال معروف من اجازه فعالیت نداشتم. ما همه ظاهرا در برابر قانون مساوی هستیم و رشته تحصیلی من حقوق است. ولی مثل همیشه که برخی شامل قانون نمی شوند، دوستانی که شرایط حادتری از لحاظ عدم تطابق با قانون داشتند مستثنی شدند و حریم ها و مرزها را پشت سر گذاشتند. علیرغم تلاشی که برای حل مشکلات و عدم ایجاد وقفه بین کارها داشتم موفق نشدم. به هرحال عدالتی اجرا خواهد شد که این وعده الهی و گردش کائنات است.
 
 • *در این بین خودتان چقدر مقصر هستید؟
واقعا مقصر نبودم. اگر که همه در برابر قانون مساوی بودند شاید یک بخشی خودم را مقصر می دانستم. ولی چون نیستند و در آن دوره نبودند، تقصیری برای خودم قائل نمی شوم.
 
 • * به هر حال فکر نمی کنید وقتی در یک کشور زندگی می کنید باید به قوانین اش احترام بگذارید؟
قطعا همینطور است ولی قوانینی که شامل حال همه باشد و نه فقط من!
 
 • *فکر می کنم منظور شما چهره های ترانه سرایی باشد که با خواننده های آن ورآبی فعالیت می کنند. درست است؟
بله.
 
 • * خوب خیلی از آن دوستان هم ممنوع الکار شدند.
خیر. این دوستان تیتراژ تلویزیونی کار می کنند.
 
 • *مقوله تلویزیون با ارشاد تفاوت دارد.
حتی اسامی آنها در آلبوم ها هم درج می شد. عرض کردم اگر شرایط برای همه یکسان بود قطعا جریمه من نباید هشت سال تمام طول می کشید.
 
 • *همکاری مشترک شما و «محسن چاوشی» در قطعه «نفرین» یکی از آثار همیشه پر سر و صدای شما بود. حاشیه های این کار هم در کنار خود کار خیلی زیاد بود. از این همکاری برای ما بگویید.
این اثر در یکی از کتاب های من منتشر شده بود و ایشان کار را دوست داشتند و با من تماس گرفتند و سپس مراحل طی شد. ملودی خوبی روی آن ترانه قرار گرفت. حق مطلب را هم ادا کردند و لحن و لهجه و بیان کار خیلی مهم است. این یک اتفاق واقعی در زندگی من و درباره کسی بود که واقعا من را ناراحت کرد.
 
 • *محسن چاوشی بعد از انتشار این کار در یکی از مصاحبه هایش نسبت به خواندن این کار ابراز پشیمانی کرد و گفتند این قطعه را یک نوع طنز دانستند که یک عاشق، معشوق خودش را نفرین کند. این صحبت های محسن با واکنش های شما رو به رو شد.
من هیچ واکنشی نشان ندادم.
 
 • *این صحبت ها از شما منتشر شد که محسن چاوشی با این جملات کارنامه کاری خودش را زیر سوال برد. این صحبت را تکذیب می کنید؟
از چند مجله با من تماس گرفتند و نمی خواهم از آنها نام ببرم تا آدم ها باز هم یاد آن مجلات بیفتند و افرادی که در راس آن مجلات بودند را دوست نداشتم. انگلیسی ها ضرب المثلی دارند که می گویند:«هر کسی را که می خواهید مطرح کنید، خرابش کنید.» علیرغم تماس های معتبر از سوی مجلات معتبر اختصاصی موسیقی با من، هیچ پاسخی نداشتم. اما الان جواب می دهم و پاسخ من این است که آدم امروز یک تصمیمی را می گیرد و فردا پشیمان می شود. چه برسد به اینکه چند سال بگذرد. به تصمیم آقای چاوشی احترام می گذارم.
 
 • *در مورد روند کاری محسن چاوشی در این سالها صحبت کنید با توجه به اینکه در جایی خواندم که پیگیر روند کاری ایشان بودید. از فضای کاری او بگویید و اینکه عشق های واسوخت او چقدر مورد نظر شما بوده است؟ یا یک سری از کارهای جدیدی که ایشان در فضای ترنس منتشر کرده است. یا آثار عاشقانه ای که بسیار مورد توجه قرار گرفت.درباره محسن چاوشی سالهای اخیر چه نظری دارید؟
کارهای همه را دنبال می کنم. البته با احترام به همه دوستانی که در زمینه موسیقی راک و رپ کار می کنند، اما این دو سبک در سلیقه من نیست. حتی از کسی که یک کار هم منتشر شده باشد سعی می کنم گوش کنم. کارهای ایشان را هم به عنوان چهره مطرحی که طرفداران خودش را دارد دنبال می کنم. ایشان ترانه سراهای خیلی خوبی دارند. یکی از دلایل موفقیت محسن چاوشی ترانه های متفاوت و انتخاب های خاصی که دارند است. با ترانه سراهایی کار می کنند که من ندیدم این افراد با شخص دیگری کار کنند.
 
 • *سالهای زیادی است که می گذرد و در مورد بینایی شما حرف و حدیث های زیادی مطرح می شود. برگزاری نمایشگاه نقاشی شما باعث شد که تصورات آدم ها عوض شود. تا جایی که خودتان صلاح می دانید درباره این مشکل صحبت کنید.
من از حدود یک سال و نیم تا سه و نیم سالگی چند عمل جراحی چشم را به دلیل آب مروارید شایع بین نوزادان پشت سر گذاشتم. طی آخرین عمل جراحی متاسفانه بینایی خودم را به طور کامل از دست دادم.
 
 • *می خواهم در مورد میزان بینایی خودتان واضح تر صحبت کنید. این نمایشگاه نقاشی باعث شد که حرف و حدیث های زیادی به وجود بیاید.
از همان سه سال و نیم به بعد که بینایی خود را از دست دادم هیچگونه عمل جراحی انجام نشد. یکی دو سال پیش نمی دانم از کدام منبع نوشتند که روی چشم من جراحی انجام شده است. کوچکترین جراحی انجام ندادم و حقیقتا هیچ اتفاقی رخ نداده است. مساله ای که این پزشک برای من پیش آورده است یک مقدار پیچیده است و در حال تحقیق در کشورهای پیشرفته دنیا از نظر چشم پزشکی در حال تحقیق است. هنوز راه حل قطعی پیدا نشده است.
 
 • *محصولات هنری شما قبل از آن هشت سال معروف طرفداران زیادی داشت. چقدر می شود روی این قضیه حساب کرد که بتوانیم در روزهای آینده شاهد فعالیت مجدد مریم حیدرزاده در مارکت موسیقی داخلی باشیم؟
آدم دو سه روز که حرف نزد حرف های زیادی برای گفتن دارد چه برسد به اینکه هشت سال سکوت کند. همانطور که عرض کردم کتاب من در دست انتشار است و اسم آن هنوز قطعی نیست. آلبوم دکلمه هم به اتفاق خواننده مراحل تولید را سپری می کند. نمایشگاه نقاشی من هم به امید خدا در پاییز یا زمستان برگزار می شود.
 
 • *هنوز هم پرسپولیسی هستید؟!
یک پرسپولیسی همیشه پرسپولیسی است.
 
 • *از آخرین اتفاق خوبی که پرسپولیس باعث خوشحالی شما شد برای ما می گویید؟
پرسپولیس معمولا باعث خوشحالی می شود. حضورش و آن رنگ زیبا که مظهر عشق است باعث خوشحالی می شود و اینکه رفتیم آسیا تا ببینیم چه کار می کنیم!
 
 • *از بازیکنان جدید پرسپولیس کسی هست که مثل «علی انصاریان» و «مهدی هاشمی نسب» در آن دوره دوستش داشته باشید؟
بیشترین کسی که به ایشان ارادت دارم و می دانم به تیمی نمی رود که دل هواداران شکسته شود آقای «علی کریمی» است. خوشحال هستم که همچنان با اینکه ایشان در پرسپولیس بازی نمی کنند خیلی صمیمانه پیگیر کارهای همدیگر هستیم. هرجا بازی کنند به ایشان افتخار می کنم و ارادت دارم. متاسف هستم که در لیست آقای «کی روش» قرار ندارند.

منبع: 
اختصاصی موسیقی ما
نوع مطلب :
برچسب ها : مریم حیدرزاده: یکی از دلایل موفقیت «محسن چاوشی»، ترانه سراهای خوب‌شان است، مریم حیدرزاده، ترانه‌سرای قدیمی کشور بعد از سالها سکوت،
لینک های مرتبط :

دوشنبه 1393/03/5
جمعه 1398/07/12 08:42 قبل از ظهر
yeah77.com
vds254v13
دوشنبه 1398/05/21 01:53 بعد از ظهر
PPAP3.COM 38IWI
پنجشنبه 1398/05/17 03:20 قبل از ظهر
Hey there! Would you mind if I share your blog with my
myspace group? There's a lot of folks that I think would really enjoy your content.
Please let me know. Cheers
چهارشنبه 1398/05/16 05:17 بعد از ظهر
Thanks on your marvelous posting! I seriously enjoyed reading it,
you happen to be a great author. I will ensure that I bookmark your blog and will come back in the future.
I want to encourage you to ultimately continue your great job, have a
nice morning!
چهارشنبه 1398/05/16 12:24 بعد از ظهر
Hello, I think your site might be having browser compatibility issues.
When I look at your blog in Safari, it looks fine but
when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, awesome blog!
چهارشنبه 1398/05/16 12:03 بعد از ظهر
Keep on working, great job!
سه شنبه 1398/05/15 12:24 بعد از ظهر
Yesterday, while I was at work, my sister stole my iphone and tested to see if
it can survive a 40 foot drop, just so she can be a youtube sensation.
My iPad is now broken and she has 83 views. I know this is entirely off topic but
I had to share it with someone!
سه شنبه 1398/05/15 10:23 قبل از ظهر
First off I want to say awesome blog! I had a quick question that I'd like to ask if you do not mind.
I was curious to know how you center yourself and clear your mind prior to
writing. I've had trouble clearing my mind in getting my thoughts out.

I truly do take pleasure in writing but it just
seems like the first 10 to 15 minutes are usually
lost simply just trying to figure out how to begin. Any suggestions or tips?
Cheers!
سه شنبه 1398/05/15 08:34 قبل از ظهر
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point.

You clearly know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting videos to your site when you could be giving
us something informative to read?
سه شنبه 1398/05/15 02:52 قبل از ظهر
If you desire to improve your know-how only keep visiting this web site and be
updated with the most up-to-date news update posted here.
یکشنبه 1398/05/13 05:08 قبل از ظهر
It's appropriate time to make some plans for the long
run and it is time to be happy. I've learn this publish
and if I may I desire to counsel you few attention-grabbing
things or suggestions. Maybe you could write subsequent articles
relating to this article. I want to learn more issues about it!
جمعه 1398/05/11 08:30 بعد از ظهر
Thanks for the good writeup. It in truth was once a entertainment account it.
Glance complicated to more brought agreeable from you!
By the way, how can we communicate?
جمعه 1398/05/11 09:11 قبل از ظهر
There is clearly a bunch to realize about this. I consider you made various
good points in features also.
چهارشنبه 1398/05/9 04:07 بعد از ظهر
I am genuinely grateful to the holder of this site who has shared
this great post at here.
سه شنبه 1398/05/8 07:19 بعد از ظهر
Hello there, I discovered your website by means of Google while looking for a similar subject, your web site came up, it appears to be like good.
I have bookmarked it in my google bookmarks.
Hello there, just became aware of your weblog through Google, and
found that it is really informative. I'm going to watch out for brussels.
I will be grateful if you continue this in future. Many other folks will be benefited
out of your writing. Cheers!
سه شنبه 1398/05/8 01:01 بعد از ظهر
Thanks for every other wonderful article. The place else
may anybody get that type of info in such a perfect manner of writing?

I've a presentation next week, and I am at the search for such information.
یکشنبه 1398/05/6 01:23 بعد از ظهر
you are actually a good webmaster. The website loading pace
is incredible. It sort of feels that you're doing any distinctive trick.
Furthermore, The contents are masterwork.
you have done a magnificent activity in this topic!
یکشنبه 1398/05/6 02:05 قبل از ظهر
I am continually searching online for ideas that can facilitate me.
Thx!
شنبه 1398/05/5 04:58 بعد از ظهر
Great blog you have here.. It's difficult to find good quality writing like yours these days.
I honestly appreciate people like you! Take care!!
شنبه 1398/05/5 04:38 بعد از ظهر
I wanted to thank you for this great read!!
I certainly loved every little bit of it. I have you saved as a favorite to check out new stuff you post…
شنبه 1398/05/5 04:15 بعد از ظهر
I'm amazed, I must say. Rarely do I encounter a blog that's both
educative and interesting, and without a doubt, you've hit the nail
on the head. The issue is something which too few people
are speaking intelligently about. I'm very happy I came across this in my search for something concerning this.
شنبه 1398/05/5 01:54 بعد از ظهر
Hello, Neat post. There's an issue together with your web site in web explorer,
would test this? IE still is the market leader and a good section of folks will pass over your fantastic writing due to this problem.
شنبه 1398/05/5 10:37 قبل از ظهر
It's really a great and helpful piece of info.
I am glad that you simply shared this helpful info with us.
Please stay us up to date like this. Thank you for sharing.
شنبه 1398/05/5 04:30 قبل از ظهر
hello!,I like your writing so so much! share we communicate more about your post on AOL?
I need a specialist in this area to resolve
my problem. Maybe that's you! Looking ahead to peer you.
جمعه 1398/05/4 11:17 بعد از ظهر
Today, I went to the beach with my children. I found a sea shell
and gave it to my 4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She placed the shell to her
ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
She never wants to go back! LoL I know this is entirely off
topic but I had to tell someone!
جمعه 1398/05/4 07:51 بعد از ظهر
Greetings. Let me start by telling you the author's name - Rico and he totally digs that identity.
Data processing is when I support my along with the salary has been really meeting.
The favorite hobby for my children and me is to solve puzzles however can't help it to my profession really.
Montana is where I've for ages been living.

Check out my website here: http://na-zmarszczki.eu/loreal-Paris-Collagen+30.html
جمعه 1398/05/4 07:11 بعد از ظهر
Greetings. The author's name is Eddie Amaral
guy totally digs that subject. Auditing is what she does for a full time income but she plans
on changing this item. What he really enjoys doing is to build
up badges and they is fitting in with make it a career.
For years she's lived in Montana but she is going to have to hold
one day or any other. Check out her website here: http://produits-contre-la-calvitie.eu/
جمعه 1398/05/4 05:08 بعد از ظهر
It's actually a great and helpful piece of information. I'm satisfied that you shared this helpful info with
us. Please keep us up to date like this. Thank you for sharing.
جمعه 1398/05/4 01:28 بعد از ظهر
Fastidious answers in return of this issue with genuine arguments and describing the whole
thing concerning that.
پنجشنبه 1398/05/3 04:20 بعد از ظهر
I do not know whether it's just me or if perhaps everybody else experiencing issues with your site.
It seems like some of the written text on your posts are running off the screen.
Can someone else please provide feedback and let me know if this is happening to
them too? This might be a problem with my browser because I've
had this happen before. Thank you
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ


با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت من .
لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.

دوران جهان بی می و ساقی هیچ است بی زمزمه ساز ایرنی هیچ است هرچند در احوال جهان می نگرم حاصل همه عشرت است و باقی هیچ است

مدیر وبلاگ : AVAZ
مطالب اخیر
نویسندگان
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر
Instagram
saazvaavaz.mihanblog.com Alexa/PageRank
کلیه حقوق این وبلاگ برای ::.ساز و آواز.:: محفوظ است
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو