::.ساز و آواز.::
"خبرهای روز دنیای موسیقی"
به سایت ما خوش آمدید @MUSICPERSIA
کنسرت «رضا صادقی» پس از مدت ها در برج میلاد برگزار شد؛

موسیقی ما – بهمن بابازاده: رضا صادقی سرانجام پس از مدت‌ها در تهران روی صحنه رفت تا پذیرای دوستدارانش باشد. این کنسرت که به همت موسسه «آوای هنر» (به مدیریت محمد جلیل پور) برگزار شد، حاوی نکات جالب توجهی بود که برخی از این نکات در نوع خود عجیب و پر ماجرا بودند. صادقی با «داشتم فراموشت می‌کردم» روی صحنه آمد تا برنامه‌اش از همان ابتدا انرژی زیادی را به حاضرین در سالن بدهد.


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : تست خاطره‌شناسی در کنسرت آقای مشکی پوش،
لینک های مرتبط :

سه شنبه 1392/07/30
برای اولین بار و در سه شب؛

موسیقی ما - کنسرت «بهنام صفوی» در نیشابور برای اولین بار در تاریخ ۲۴ و ۲۵ مهر ۹۲ برگزار شد و به دلیل استقبال مردم، برای دو سانس دیگر در تاریخ ۲۶ مهر نیز تمدید گردید.

از جمله نکات جالب این کنسرت، حضور تعداد زیاد مردم از نقاط دور و نزدیک نیشابور بود.


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : کنسرت بهنام صفوی در نیشابور برگزار شد،
لینک های مرتبط :

سه شنبه 1392/07/30
علیرضا شاه‌محمدی در گفت‌و‌گو با موسیقی ما:

موسیقی ما - سولماز فیروزی: خواننده گروه لیان از برگزاری کنسرت این گروه در سن‌فرانسیسکو خبر داد و گفت: این گروه در در سالن او دی سی تیاتر آمریکا به روی صحنه می‌رود. علیرضا شاه محمدی در گفت وگو با موسیقی ما درباره جزییات این خبر گفت: گروه موسیقی لیان در جدیدترین فعالیت حرفه ای خود روی سن سالن او دی سی تیاتر آمریکا به خوانندگی من، آهنگسازی هومان پورمهدی و پیرایه پورافردر آمریکا اجرای برنامه می‌کند.

وی در ادامه گفت: این کنسرت با نمایش همراه بوده که نمایش آن در واقع برگرفته از قصه‌های هزار و یک‌شب است که توسط روزانا گمسون کارگردانی خواهد شد. تاریخ برگزاری این برنامه 28 اکتبر تا 5 نوامبر 2013 (6 تا 14 آبان ماه) بوده که سومین اجرای صحنه ای این گروه است که دو برنامه گذشته در لس‌آنجلس برگزار شده است.

وی خاطر نشان کرد: در این برنامه به تعداد پرده های نمایش قطعه آماده داریم و قرار است در طول نمایش موسیقی‌مان را به صورت Modern Abstract اجرا کنیم. البته دو استاد دانشگاه از دانشگاه هنر کالیفرنیا در کنار ما هنرنمایی خواهند کرد.

گفتنی است در این اجرا به همراه علیرضا شاه‌محمدی (خواننده)، پیرایه پورافر (تار) و هومان پورمهدی (نی و سازهای کوبه‌ای) نمایشی الهام گرفته از قصه‌های هزار و یکشب ایرانی را به مدت هفت شب و ده اجرا روی صحنه خواهند رفت.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سه شنبه 1392/07/30


موسیقی ما – امید شایان: محسن یگانه پس از مدت ها بالاخره در تهران به روی صحنه رفت و به اجرای برنامه پرداخت. یه گزارش «موسیقی ما»، این خواننده این بار در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی کنسرت اش را روی صحنه برد تا دوستدارانش پس از مدت ها بتوانند اجرای زنده خواننده مورد علاقه خود را از نزدیک ببینند. یگانه در این برنامه با گلچینی از قطعات پرطرفدار خود ازآلبوم های «نفس های بی هدف»، «رگ خواب» و «حباب» کنسرت اش را روی صحنه برد و در این بین تک قطعات پرطرفدارش را نیز به اجرا در آورد....


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : پس از مدت ها «محسن یگانه» در تهران روی صحنه رفت،
لینک های مرتبط :

دوشنبه 1392/07/29
مسعود امامی
خواننده قطعه پرطرفدار «امون بده» در آستانه نخستین کنسرت‌اش، در گفت‌وگو با «موسیقی ما»:

موسیقی ما – وحید لشکری: «مسعود امامی» در پنج سال گذشته دو آلبوم به نام های «امون بده» و «دوباره» را منتشر کرد. او به واسطه انتشار این آثار شخصی و همکاری با خواننده های دیگر حضور مستمری در عرصه موسیقی پاپ داشت اما موفق به برگزاری کنسرت نشده بود. سرانجام و پس از کش و قوس های فراوان نخستین کنسرت این خواننده روز سوم آبان و در سالن «اریکه ایرانیان» به روی صحنه می رود. همین اتفاق بهانه خوبی بود تا برای گفتگو با مسعود امامی در محل تمرین این خواننده حاضر شویم. ارکستری که به رهبری «امیرحسین اویسی» تمرین می کند و انرژی بالایی دارد. مسعود امامی در این گفتگو از دلایل این تاخیر پنج ساله و برنامه هایش برای کنسرت پیش رو سخن گفت. همچنین برای نخستین بار جزئیات سومین آلبومش به نام «همیشگی» را بیان کرد:ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : مسعود امامی: برای کنسرت‌ام انرژی زیادی دارم،
لینک های مرتبط :

دوشنبه 1392/07/29

 
موسیقی ما - آرتین ولی الهی: در شب سوم از جشنواره موسیقی خلیج فارس، بندرعباسی ها میزبان محمد علیزاده و گروهش بودند. خواننده آلبوم های «سورپرایز» و «دلت با منه»، دو سانس در سالن شهید آوینی بندرعباس روی استیج رفت و قطعاتی از این آلبوم ها و تک آهنگ هایش را اجرا کرد.
 ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : محمد علیزاده «هواتو کردم» را برای ناصر خواند، + فیلم حضور محمد علیزاده بر سر مزار «ناصر عبداللهی» و اجرای قطعه «مثل روزای بارونی» با همخوانی «نامی عبداللهی»، + عکس ها و فیلم دیدنی سعید عبداللهی از این کنسرت،
لینک های مرتبط :

یکشنبه 1392/07/28
رضا مهدوی خبر داد:

موسیقی ما - لی‌لا رضایی: مدیرعامل موسسه راوی آذرکیمیا از انتشار سمفونی شماره 16 دکتر شاهین فرهت خبر داد و گفت: سمفونی شماره 16 گامی تازه در انتشار موسیقی علمی در فرم بین‌الملل است. رضامهدوی با اعلام خبر انتشار سمفونی شماره 16 به آهنگ‌سازی شاهین فرهت گفت: این سمفونی برگرفته از تم‌های پروفسور هرمز فرهت به رهبری ولادمیرسیرنکو ارکسترسمفونیک ملی اکراین با کوالیته بالا است. وی افزود: سمفونی 16 درسال 1391 در مدت متجاوز از یک سال ساخته شده است ومی توان گفت که بیش از سایر سمفونی‌های آهنگساز زمان برده است. درحقیقت این اثر نه تنها تقدیم به پروفسور هرمز فرهت آهنگساز پیشرو و پیشکسوت است بلکه دو قسمت میانی آن مبتنی بر تم آثاری چند از دکتر هرمز فرهت است.

مهدوی خاطر نشان کرد: این سمفونی شامل چهار قسمت (موومان) است که از فرمهای سونات وفرمهای نمایشی یا اکسپوزیسیون بهره می‌برد وبا حالت‌ها یی دراماتیک وهیجان انگیز در فرم روندوی سونات شنیده می‌شود. از این جمله می‌توان به آداژیوآلگرودراماتیکو، آندانته، سکرتسو ویواچه، فینال آلگروآپاسیوناتو ... اشاره کرد.

مدیرتولید سنفونی 16 در پایان و در معرفی دیگر عوامل این سمفونی گفت: طراح گرافیک این اثر سعید باباوند است وضبط آن در کشور اکراین شهر کیف توسط موسسه راوی آذرکیمیا انجام شده است.

گفتنی است؛ سمفونی 16 شاهین فرهت ازامروز توسط پخشهای گلچین، آوای باربد ورهگذر هفت اقلیم به سراسر کشور عرضه می‌شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 1392/07/28
چهار آلبوم از آثار زنده یاد «غلامحسین بنان» منتشر شد
از سوی انتشارات «ماهور» و با نام «صدای بنان»؛

موسیقی ما – امید شایان: چهار آلبوم جدید از آثار زنده یاد «غلامحسین بنان» با عنوان «صدای بنان» و از سوی انتشارات «ماهور» منتشر شد.

این آلبوم ها «قصه شب» ، «نامه های گمشده» ، «رویای هستی» و «باد نوباری» نام دارند که تصنیف ها و آوازهای این خواننده نامدار را شامل می شوند. مرحوم بنان در بخش های آهنگسازی و نوازندگی این آلبوم ها با چهره های سرشناسی همکاری کرده است. «نامه های گمشده» اولین آلبوم مجموعه صدای بنان است. در این اثر تصنیف های «نامه های گمشده» ، «بلبل مست» ، «شب شادی» ، «شرط ره» ، «شب» ، «شرط ره» و «امروز مها» در دستگاه های «بیات ترک» ، «آواز ابوعطا» ، «آواز بیات اصفهان» و «سه گاه» و ... خوانده شده است. «باد نوبهاری» آلبوم دیگری است که در آن تصنیف های «باد نوبهاری» ، «دلسوخته» ، «دور از وطن» و «از یادم نمی روی» شنیده می شود. در این اثر «جواد معروفی» (آهنگساز و پیانو) ، «منوچهر لشکری» (ویولن و آهنگساز) ، «مهدی مفتاح» (ویولن و آهنگساز) ، «علینقی وزیری» (آهنگساز) و «عبدالحسین شهنازی» (آهنگساز) نیز حضور دارند.

باد نوبهاری در دستگاه های «آواز ابوعطا» ، «سه گاه» و «آواز دشتی و... خوانده شده است. آلبوم «قصه شب» سومین آلبومی است که در آن «مسعود میثاقیان» ، «عبدالله جهان پناه» و «حسینعلی وزیری تبار» کار آهنگسازی را انجام داده اند. تصنیف های این آلبوم در دستگاه های «همایون» ، «آواز دشتی» ، «آواز شوشتری» و «سه گاه» است. «سیروس حدادی» (فلوت) ، «ابراهیم سرخوش» (تار) ، «جواد معروفی» (پیانو) و «محمود تاج بخش» (ویولن» در بخش آوازی قصه شب حضور دارند. آلبوم «رویای هستی» نیز با آهنگسازی «حسینعلی ملاح» ، «ایرج محلوجی» ، «منوچهر لشکری» ، «مهدی مفتاح» ، «محمود تاجبخش» و «ابراهیم منصوری» ساخته شده است.

«رویای هستی» ، «آشناسوز» ، «جذبه ی ماه» ، «آتش جاویدان» و «پیام عاشق» تصنیف های این آلبوم هستند. آثار در دستگاه های «آواز افشاری» ، «آواز شوشتری» ، «آواز اصفهان» ، «شور» و «همایون» و... است. در بخش آوازی «حسینعلی‌ملاح» (ویلن)، «ابراهیم سرخوش» (تار) و «محمود تاجبخش» (ویلن) بنان را همراهی می‌کنند.
نوع مطلب :
برچسب ها : چهار آلبوم از آثار زنده یاد «غلامحسین بنان» منتشر شد،
لینک های مرتبط :

یکشنبه 1392/07/28


موسیقی ما - آرتین ولی الهی: قطعه «وای وای» با صدا و موسیقی «امید حاجیلی» منتشر شد. این هنرمند سرشناس در قطعه جدیدش علاوه بر آهنگسازی و تنظیم، ترومپت و ترومبون نواخته است. «موموریضا» در تنظیم این قطعه با حاجیلی همکاری کرده و ترانه آن را «محمدرضا مرادی» سروده است. میکس و مسترینگ این قطعه نیز توسط «حمیدرضا مرادی» صورت گرفته است.


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : قطعه «وای وای» با صدا و موسیقی امید حاجیلی،
لینک های مرتبط :

با حضور مخاطبان موسیقی؛
موسیقی ما - لی لارضایی: استقبال قابل توجه هواداران روزبه نعمت اللهی در شب‌های 24 و 25 مهرماه، نشان داد که تبلیغات بحثی مهم در جذب مخاطب است که متاسفانه اهالی موسیقی آن را دست کم و یا حتی نادیده می‌گیرند. کنسرت روزبه نعمت الهی در شبهای 24 و 25 مهرماه با حضور گسترده مردم در حالی برگزار شد که هرشب پر ستاره تر از شب قبل بود. این برنامه که طی این مدت یکی از پرحاشیه ترین کنسرتها به حساب می‌آمد، به دلیل تبلیغاتی که پیش از کنسرت شده بود و نیز حواشی‌ای که با نصب بنرهای تبلیغاتی وی بر درو دیوار شهر به وجود آمده بود، بدون حتی یک صندلی خالی برگزار شد.


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : كنسرت پاییزی «روزبه نعمت الهی»، بهاری شد+تصاویر،
لینک های مرتبط :( کل صفحات : 7 )    1   2   3   4   5   6   7   
درباره وبلاگ


با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت من .
لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.

دوران جهان بی می و ساقی هیچ است بی زمزمه ساز ایرنی هیچ است هرچند در احوال جهان می نگرم حاصل همه عشرت است و باقی هیچ است

مدیر وبلاگ : AVAZ
مطالب اخیر
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر
Instagram
saazvaavaz.mihanblog.com Alexa/PageRank
کلیه حقوق این وبلاگ برای ::.ساز و آواز.:: محفوظ است
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو